MOL Liga: Olomouc si první výhrou v nadstavbě upevnila vedení, Plzeň remizovala ve Zlíně

04/05/2024 | soutěže
V sobotu pokračovala čtvrtým kolem nadstavba MOL Ligy, ve kterém proti sobě nastoupily nejdříve hráčky Zlína a Plzně. Tento duel vítěze nepoznal a oba celky si rozdělily bod za remízu 27:27. Ve druhém klání přivítala na své palubovce Poruba olomouckou Zoru, která v nadstavbové části urvala první body po výhře 35:28.

Zlín znovu odskočil Porubě

Handball Club Zlín – DHC Plzeň 27:27 (12:12) | 4. 5. 2024
Nejvíce branek: Gabrhelová 7, Šimková 6, Filípková 3 – Fenclová 5, Panošková 4, L. Galušková 4
Rozhodčí: Jiří Králíček - Milan Letev
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5
Vyloučení: 3:4
Diváci: 101

Zlomové momenty: Zlín měl raketový vstup do utkání a po čtyřech minutách vedl zásluhou Daniely Šimkové 4:0. Valaškám se dařil větší náskok držet až do 23. minuty, kdy snižovala na 9:10 Nikola Melicharová. Zlín se v posledních pěti minutách neprosadil a Plzni se povedlo srovnat, když se těsně před koncem poločasu trefila Sára Mancellari. Valašky si vytvořily tříbrankové vedení ve 48. minutě, kdy se z branky radovala znovu Šimková. Zlín toto vedení držel dalších sedm minut, avšak v závěru opět žádné branky nepřidal, což ho stálo druhý bod.

Zajímavost zápasu: Tým z ševcovského města si dvakrát dokázal vypracovat slibné vedení, ale před sirénami se mu zadrhla kombinace v útoku.

Nejlepší střelkyně: Osmnáctiletá Veronika Gabrhelová si v posledních dvou zápasech připsala úctyhodných třináct branek, tentokrát zatížila konto Plzně sedmkrát.

Co výsledek znamená: Zlín má po remíze na poslední Porubu náskok tří bodů. Plzeň stejný počet bodů ztrácí na vedoucí Olomouc.

FOTO+TOP: Jaroslav Pavlík (Handball Club Zlín)

Hanačky poprvé slaví

DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 28:35 (12:16) | 4. 5. 2024
Nejvíce branek: Kr. Rajová 6, Ka. Rajová 4, Farářová 4 – Daňková 8, Malinová 5, A. Kubálková 4
Rozhodčí: Vojtěch Beňuš- Jakub Uhlíř
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2
Vyloučení: 5:3
Diváci: 64

Zlomové momenty: Po devíti minutách zařídila tříbrankový náskok Zory Tereza Vasiljeva a o šest minut později zvyšovala Julie Horutová na 10:5. Poruba však minutu a půl před koncem prvního dějství snížila na rozdíl dvou branek, když se prosadila Karolína Rajová (12:14), Hanačky ale skórovaly před odchodem do kabin ještě dvakrát, a tím se znovu uklidnily. Olomouci se vydařil také vstup do druhé půle a po trefě Michaely Daňkové z 35. minuty už vedla 20:13. Na to už Ostravanky nedokázaly nikterak zareagovat, a tak se Zora může radovat z premiérové výhry v nadstavbě.

Zajímavost zápasu: Porubu definitivně srazila dvě vyloučení z úvodní desetiminutovky druhé půle, kdy se sama nedokázala prosadit a pětkrát inkasovala.

Nejlepší střelkyně: Největší zásluhu na olomouckém vítězství měla jedenadvacetiletá Michaela Daňková, která se prosadila osmkrát. Kromě ní se zápas vydařil také teprve devatenáctileté Kristině Rajové, která se do střelecké listiny v barvách Poruby zapsala šestkrát.

Co výsledek znamená: Poruba zůstává na posledním čtvrtém místě nadstavby, Olomouc si naopak upevnila první místo.