MOL Liga: Poruba si v předehrávce šestého kola nadstavby vyšlápla na Plzeň

08/05/2024 | soutěže
Po sobotních duelech 4. kola přišla na řadu nedělní předehrávka 6. kola mezi Porubou a Plzní. Západočeškám se ale cesta na Moravu a do Slezska příliš nevydařila, jelikož v sobotu pouze remizovala ve Zlíně a v neděli podlehla poslední Porubě 25:27.

Poruba nevzdává boj o třetí místo

TJ Sokol Poruba – DHC Plzeň 27:25 (13:11) | 5. 5. 2024
Nejvíce branek: Dybalová 6, Ka. Rajová 5, Farářová 5 – Schreibmeierová 7, Fenclová 7, Drozdová 2
Rozhodčí: Přemysl Fukala - Radek Mohyla
Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/6
Vyloučení: 4:6 ČK: Schreibmeierová, L. Galušková (PLZ)
Diváci: 47

Zlomové momenty: Poruba měla v úvodu více ze hry a ve 12. minutě zařídila poprvé tříbrankové vedení pro domácí Anastasiia Kalyhina (6:3). Plzeň se však stále držela na dostřel a devět minut před přestávkou snižovala na 9:10 Tereza Panošková. Poločasové skóre se nakonec zastavilo na hodnotě 13:11 ve prospěch Ostravanek. Podobný obrázek hry nabídl i druhý poločas. Poruba výrazněji odskočila ve 42. minutě po trefě Karolíny Rajové (21:16). Západočešky ale nic nevzdávaly a pět minut před koncem stáhly své manko na rozdíl jediné branky zásluhou Lucie Drozdové. V závěru však měly více štěstí Ostravanky, a tak mohly oslavit již třetí výhru v nadstavbě.

Zajímavost zápasu: Utkání předčasně skončilo pro dvě plzeňské opory, když inkasovaly červené karty. Nejdříve ji dostala Simona Schreibmeierová a nedlouho po ní se vyfaulovala v rozmezí jedenácti minut Linda Galušková.

Nejlepší střelkyně: V barvách Plzně se tradičně dařilo dvojici Veronika Fenclová, Simona Schreibmeierová. Obě nastřílely shodně po sedmi brankách a první jmenovaná se z toho šestkrát nemýlila ze značky sedmimetrového hodu.

Co výsledek znamená: Poruba se znovu přiblížila třetímu Zlínu, na který aktuálně ztrácí jeden bod. Plzni se snížila šance na to se dostat na první místo v nadstavbě, dva zápasy před koncem totiž ztrácí na Zoru tři body.