MOL Liga: Plzeň zdolala Olomouc a stále má šanci na ovládnutí nadstavby

08/05/2024 | soutěže
Jedním zápasem 5. kola pokračovala nadstavba MOL Ligy. V souboji dvou nejlepších celků se nakonec z vítězství radovala domácí Plzeň, která po výsledku 36:34 skolila svého rivala o celkové vítězství v nadstavbové části, tedy Olomouc. Druhý zápas tohoto kola se předehrál již 24. dubna a Zlín v něm porazil Porubu 32:27.

Zlín si poradil s Porubou

Handball Club Zlín – DHC Sokol Poruba 32:27 (16:16) | 24. 4. 2024
Nejvíce branek: Gabrhelová 4, Šimková 4, Jagodič 4 – Farářová 11, Dybalová 5, Cabadajová 2
Rozhodčí: Jiří Novotný – Mojmír Valášek
Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5
Vyloučení: 7:6

Zlomové momenty: Po úvodních minutách hry domácí hráčky začaly úřadovat a vypracovaly si čtyřgólové vedení, které však Poruba třemi trefami v řadě smazala. Vyrovnaně se začalo i ve druhé půli, Valašky sice držely mírný náskok, ale definitivně soupeřkám odskočily, když se prosadily třikrát za sebou od 57. minuty.

Zajímavost zápasu: Zlín přerušil osmizápasovou sérii porážek. Naposledy přitom vyhrál rovněž s Porubou, a to na konci ledna.

Nejlepší střelkyně: Na domácí straně bylo několik čtyřgólových hráček, zatímco v dresu Poruby v zakončení vyčnívala Anežka Farářová, která se prosadila celkem jedenáctkrát, šestkrát k tomu využila sedmimetrového hodu.

Co výsledek znamená: Bylo jasné, že se vítěz utkání posune na třetí místo skupiny v nadstavbě MOL Ligy. Zlín zvládl duel na domácí půdě lépe, a tak odskočil Porubě na rozdíl dvou bodů.

Plzeň má po výhře stále naději na prvenství

DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc 36:34 (15:17) | 8. 5. 2024
Nejvíce branek: Panošková 7, S. Mancellari 6, Melicharová 6 – A. Kubálková 6, Vasiljeva 6, Krejzlíková 5
Rozhodčí: Marek Bareš - Ondřej Háza
Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2
Vyloučení: 3:3
Diváci: 206

Zlomové momenty: První větší rozdíl ve skóre zařídila po deseti minutách olomoucká Anna Kubálková a Zora se chopila vedení 9:6. O necelé čtyři minuty později se Hanačky dostaly dokonce do šestibrankového trháku, který obstarala Tereza Vasiljeva (12:6). Další minuty však patřily Západočeškám a ve 20. minutě dostala Plzeňanky zpět do hry Sára Mancellari (11:12). Zbytek úvodního dějství už byl vyrovnaný a s dvoubrankovým vedením šla do kabin Zora. Úvod druhé půle byl velmi podobný. Ve 41. minutě zvýšila náskok Hanaček znovu Tereza Vasiljeva (25:19) a další desetiminutovka byla hodně divoká. O dvě minuty později se dostala Plzeň na dostřel zásluhou Natálie Tomanové, za další dvě minuty však zařídila Klára Kubálková Olomouci vedení 28:23, načež v 52. minutě srovnala na 28:28 Linda Galušková. Plzeň dokonala obrat z ruky stejné hráčky v 56. minutě (32:31) a do konce utkání si už hubený náskok pohlídala.

Zajímavost zápasu: Plzeň se musela v tomto zápase obejít bez služeb Simony Schreibmeierové, přesto dotáhla důležité utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně: Hrdinkou zápasu se stala plzeňská křídelnice Tereza Panošková, která vůbec poprvé v kariéře nastřílela v nejvyšší soutěži sedm branek.

Co výsledek znamená: Plzeň díky výhře nad Olomoucí stáhla bodové manko na Zoru na jediný bod, o vítězi nadstavby tudíž rozhodnou až poslední zápasy.