Česko – Španělsko 29:29. Juniorky uhrály v Prezidentském poháru cennou remízu se Španělkami

25/06/2024 | reprezentace
Češky naskočily do utkání se Španělskem nebojácně a po prvním poločase odcházely do šaten s tříbrankovým náskokem. Soupeřky z Pyrenejského poloostrova však na startu druhé půle manko stáhly a od té doby se obě reprezentace střelecky předháněly. Nakonec skončilo utkání remízou 29:29.

Cenný bod se Španělkami

MS juniorek v Severní Makedonii: Česko – Španělsko 29:29 (19:16) | 25. 6. 2024
Nejvíce branek:
Schreibmeierová 11, Vávrová 9, Jestříbková 2 – Bosch 5, Pimienta 5, Aranda 4
Rozhodčí: J. Mohammed Alsaqer – M. Ali Alsuqufi (oba Saúdská Arábie)
Sedmimetrové hody: 5/6 – 4/6
Vyloučení: 3:3

I když se ze začátku chopily vedení Španělky, obraz první půle byl velmi vyrovnaný. Dvoubrankové manko Češky totiž rychle stáhly a až do stavu 12:12 se oba celky střelecky přetahovaly. Poté odskočil národní tým, dvě nejlepší střelkyně, tedy Simona Schreibmeierová s Veronikou Vávrovou, totiž třemi brankami v řadě poslaly Češky do vedení, které vydrželo až do konce poločasu.

Španělky se však po pauze vzchopily a čtyřmi zásahy po sobě znovu otočily stav utkání na svou stranu, načež zareagovaly také Češky třemi brankami v řadě. Oba týmy se následně přetahovaly trefu po trefě až do poslední minuty, kdy vystřelila Češkám bod Veronika Vávrová. Poslední útok Španělek totiž zůstal bez využití, a tak se obě reprezentace rozešly smírně.

FOTO+TOP: Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Češky se díky remíze vyšvihly na druhé místo skupiny III v Prezidentském poháru. Dalšího soupeře však budou definitivně vědět až po odehrání posledního zápasu mezi Srbskem a Alžírskem.

„Provedli jsme několik porad a snažili se holky namotivovat. Zase hrajeme s týmem, který je vynikající. Výsledkově porazil Srbky o patnáct gólů a my, kteří se Srbkami prohrajeme, remizujeme se Španělskem. Opravdu jak na houpačce. Strašně zajímavé věci, co se dějí, a to jak na hřišti, tak v hlavách. Já za zápas musím smeknout, s týmem Španělska uhrát takový výsledek je hezké. Tým bojoval a dřel, nedělám to často, ale musím vyzdvihnout jak Simu Schreibmeierovou, tak Paťu Wizurovou, prostě tyhle dvě hráčky by dostaly ve škole jedničku. Snažíme se a pracujeme, už jako úplně nebojujeme o umístění, protože výsledkově vidíme, že tento šampionát nám hrubě nevyšel, každopádně pracujeme na daných úkolech, které si do zápasu dáme. Někdy se nám to daří více, někdy méně, ale proti Španělkám bych za výkon chtěl pochválit,“ popisoval hlavní trenér Dušan Poloz po utkání.

Sestava a branky Česka: Wizurová 1, Stojarová – Brabcová, Pejšová 1, Jestříbková 2, Mazánková, Panošková 1, Vávrová 9, Kapusniaková, Kräuterová, Behenská 1, Řádová 1, Kubálková 1, Gabrhelová, Šimková 1, Schreibmeierová 11.

Sestava a branky Španělska: Aranda 4, Lezea 1, Del Rio, Ruiz-Huidobro 2, Leunda, Amoedo, Bosch 5, Isarch, Defo 4, Pelegrin, Pimienta 5, Wittich 3, Manterola, Olucha 5, Net.