Česko – Čínská Tchaj-pej 36:15. Juniorky si po jasném vítězství vybojovaly 25. místo

28/06/2024 | reprezentace
Na mistrovství světa juniorek v Severní Makedonii čekal Češky poslední zápas, a to o konečné 25. místo, který zvládly. S Čínskou Tchaj-pejí si poradily naprosto jasně a slavily výhru o jednadvacet gólů.

Juniorky si vybojovaly konečnou 25. příčku

MS juniorek v Severní Makedonii: Česko – Tchaj-pej 36:15 (14:7) | 28. 6. 2024
Nejvíce branek:
Jestříbková 6, Řádová 4, Schreibmeierová 4 – Tien 6, Y. T. Chang 3, Shih 2
Rozhodčí: Nawaf Alenezi Maali – Dalal Alnaseem (oba Kuwait)
Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1
Vyloučení: 8:3

První branku sice daly hráčky Čínské Tchaj-peje, jenže následně se až do 12. minuty nedokázaly prosadit, zatímco Češky nasázely hned pět gólů. Až do stavu 10:7 se oba celky střelecky přetahovaly, a pak přišel drtivý závěr poločasu v podání Češek, které se trefily čtyřikrát po sobě. Do kabin si tak odnášely sedmibrankový náskok.

I start druhé půle rozehrály hráčky ze středu Evropy mnohem lépe. Čtyřmi trefami po sobě totiž odskočily na rozdíl jedenácti zásahů, který navíc postupně navyšovaly. Zejména díky osmi gólům v řadě se Češky vzdálily ještě více, a nakonec slavily jasné vítězství 36:15. Na mistrovství světa juniorek v Severní Makedonii tak berou konečné 25. místo.

„Poslední dva zápasy byly oba vítězné, ale to bylo naší povinností. Spíše bych se dotkl hodnocení celého mistrovství, které samozřejmě nebude příjemné, ale bude kritické. Jak výsledkově, tak i výkonnostně se nám šampionát nepovedl. V zápasech jako například se Švédskem nebo Španělskem jsme se vyrovnali soupeřům, slušné periody v zápasech, každopádně celé mistrovství se odvíjelo od prvních dvou zápasů, kdy jsme sice první proti Alžírsku vyhráli, ale nepodali jsme optimální výkon, což se promítlo do našich hlav. Ve druhém rozhodujícím zápasu jsme prohráli o gól s Čínou, která měla určitou výhodu v soudržnosti, nám se utkání absolutně nepodařilo. Ale tím, jak se nám nepodařil i duel proti Srbsku, to byly ty dva zápasy, které jsme vyhrát měli, aby se dal šampionát považovat jako úspěšný. Za mě jsme nezvládli krizové situace, dělali jsme nějakých šestnáct technických chyb na zápas, ani střelecká úspěšnost neměla ta potřebná čísla a kvalitu. Mentální nastavení bylo zcela zásadní a neschopnost řešit krizové situace na hřišti byly rozhodující faktory neúspěchu. Za mě velké zklamání a bude následovat podrobná analýza z mé strany a budeme se snažit vyvarovat těchto chyb do budoucna. Myslím si, že to není problém jen házené, ale celospolečenský, kdy v našich hlavách probíhají procesy, se kterými si nedokážeme poradit,“ okomentoval závěrečné duely na mistrovství hlavní trenér Dušan Poloz.

Sestava a branky Česka: Wizurová, Stojarová – Skácelová 3, Brabcová 3, Pejšová 1, Jestříbková 6, Mazánková 1, Panošková 4, Vávrová 4, Kapusniaková 2, Kräuterová, Behenská 2, Řádová 4, Kubálková 2, Gabrhelová, Schreibmeierová 4.

Sestava a branky Tchaj-peje: Wu, Chen, Chien Y. Yu, H. Y. Li, Chia Y. Yu 1, F. Y. Chang, Lien 2, Y. C. Li, Lin 1, Chuan, Lee, Shih 2, Hsu, Y. T. Chang 3, Tien 6, Yang.