Portugalsko – Česko 38:34. Dorostenci zahájili přípravu na EURO prohrou s domácím výběrem

09/05/2024 | reprezentace
Svěřenci trenéra Jiřího Hynka započali svou pouť na turnaji v portugalském Faru, kde je jako první čekal domácí výběr. Národní tým nakonec podlehl soupeři z Pyrenejského poloostrova 34:38. Hned v pátek však mohou Češi složit od 17 hodin reparát proti Španělsku a v sobotu od 15:00 pak zakončí cestu turnajem proti Švýcarsku.

Začátek utkání byl po všech stránkách opatrný, v 9. minutě vyrovnával na 5:5 Jan Baumruk. Posléze si Portugalci vytvořili čtyřbrankový náskok a na začátku 15. minuty svítilo na světelné tabuli skóre 10:6 pro domácí, jenomže český výběr nesložil zbraně a za necelé tři minuty už bylo zásluhou Aloise Mráze znovu srovnáno na 10:10.

Vůbec první vedení pro české barvy obstaral v závěru druhé desetiminutovky Adam Škopek (12:11) a pět minut před přestávkou zvyšoval na 16:14 Ondřej Šíma. Portugalci však nechtěli ponechat nic náhodě a znovu zabrali. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 17:17.

Ve druhém poločase byl k vidění podobný obrázek hry. Portugalci měli sice lehce navrch, ale žádný větší rozdíl ve skóre se nekonal. Ve 37. minutě se povedlo Martinu Kakačovi srovnat na 21:21. Zlom nastal až přibližně třináct minut před koncem po Mrázově brance na 26:27. Od té doby jakoby českému výběru došel dech a Portugalci dotáhli utkání do vítězného konce.

Turnaj ve Faru: Portugalsko – Česko 38:34 (17:17)