Egypt – Česko 34:33. Junioři na úvod turnaje v Hurgádě padli nejtěsnějším rozdílem

07/05/2024 | reprezentace
V egyptské Hurgádě začala juniorská reprezentace mezinárodní turnaj nejtěsnější možnou porážkou, s domácím Egyptem totiž padla 33:34. V dalším utkání vyzvou Češi Polsko.

Po dlouhou dobu se oba celky přetahovaly o vedení, i když měli mírně navrch Češi. Národní tým juniorů si dokonce vypracoval i třígólový náskok, který však po řadě neproměněných šancí a technických chybách ztratil. V závěru tahali za delší konec domácí házenkáři Egypta, na které se sice Češi dotáhli na jednu branku, ale v poslední půlminutě už nedostali šanci na vyrovnání.

Oba celky se střetly i minulý rok v létě, tehdy ještě v dorostenecké kategorii v základní skupině mistrovství světa do 19 let však s Egyptem reprezentace prohrála 22:28.

„Utkání bych zhodnotil ze dvou stran. Prvních padesát minut jsme hráli skoro na náš limit, kdy jsme Egypt nepouštěli k jejich hře, i když házená probíhala ve velkém tempu, kdy byla každá technická chyba potrestaná rychlým útokem. Kluci to zvládali, pak ale bohužel přišel výpadek asi pěti šesti minut, kdy jsme neproměnili čtyři jasné gólové šance, k tomu se přidaly další tři technické chyby. Vlastně z našeho vedení plus tři bylo najednou minus tři. Musím ale kluky pochválit za poslední dvě a půl minuty, kdy jsme si vzali oddechový čas a dokázali jsme se do hry ještě vrátit. Třicet sekund před koncem jsme snížili na rozdíl jediné branky, ale Egypt si to zkušené podržel a nedal nám už možnost vystřelit. Kluci bojovali až do konce a myslím si, že to je docela dobré znamení před letním vrcholem sezony. Hráli jsme v podstatě se čtvrtým mančaftem na světě v jejich věkové kategorii. Co sehrálo rozhodující roli je asi nedostatečná kondice. Z toho vznikají technické chyby i neproměněné šance. Jenom kvůli tomu si myslím, že jsme zápas nedokázali vyhrát,“ popisoval po utkání Petr Hejtmánek.

Turnaj v Hurgádě: Egypt – Česko 34:33

Sestava a branky Česka: Beneš 1, Duda 2, Dufek, Erebai 10, Flajsar 2, Bláha 4, Kabátník 1, Košťálek, Matouš 1, Ogoun 2, Prašivka 3, Pšenica 1, Popela, Hrubý 1, Vojíř, Honc 4, Jahoda 1.