EUROPEAN OPEN U16 - DEN 3: Kadetky padly s Portugalskem, odpoledne přelstily Polsko

03/07/2024 | mládež, reprezentace
Třetí den švédského turnaje OPEN odehrály české kadetky další dvě utkání. Dopoledne absolvovaly utkání s Portugalskem, na které nestačily a prohrály s ním poměrem 18:23. Odpoledne si ale spravily chuť, když devítibrankovým rozdílem přelstily sousední Polsko. Poslední duel odehrají ve čtvrtek od 9:00 proti Turecku.

Portugalsko - Česko 23:18 (13:10)

Utkání rozehrály lépe Portugalky, které po poločase držely tříbrankový náskok. Češky se snažily nepříznivý stav dotáhnout, nakonec ale na soupeřky nestačily a prohrály 18:23.

Česko - Polsko 27:18 (10:9)
Úvodní půle byla poměrně vyrovnaná, přesto z ní veseleji odcházely české kadetky, které držely vedení 10:9. Ve druhém poločase si ale s chutí zastřílely, polským vrstevnicím nasázely hned sedmnáct branek, čímž si z utkání odnesly výhru 27:18. Nejproduktivnější českou hráčkou byla sedmigólová Aneta Špačková.