EUROPEAN OPEN U16 - DEN 4: Kadetky porazily Turecko o 12 branek!

04/07/2024 | mládež, reprezentace
Čtvrtý den švédského OPEN přinesl další výhru mladých Češek. Národní tým do 16 let si v dopoledních hodinách poradil s Tureckem, které porazil rozdílem 27:15. O konečné 11. místo na turnaji zabojují svěřenkyně Filipa Turečka v pátek od 12:00 proti Chorvatsku.

Turecko - Česko 15:27 (7:17)

Českým kadetkám se povedl vstup do utkání, kdy po parádním úvodním poločase, když soupeřkám nastřílely hned sedmnáct branek a držely už desetibrankový náskok. Ten ještě ve druhé půli navýšily a nakonec nad Tureckem zvítězily 27:15. Hned pětkrát se v duelu prosadily Aneta Špačková a Karolína Kleindienstová. Zápas se nám povedl, až na určité momenty, které byly slabší," hodnotí gólmanka Simona Stejskalová, která zaznamenala více jak 50% úspěšnost. „Není to jen moje zásluha, ale i zásluha holek, které dobře brání," usmívá se.

Poslední představení českých házenkářek na turnaji čeká hned v pátek 5. července od 12:00 proti Chorvatsku, kdy zabojují o konečné 11. místo.