Faerské ostrovy – Česko 33:28. Junioři až v posledním duelu skupiny o umístění zapisují porážku

18/07/2024 | reprezentace
Po dvou výhrách v řadě narazil národní tým ve skupině o umístění na Faerské ostrovy, které rovněž poslední dva duely ovládly. V přímém souboji o první místo skupiny K však měl navrch soupeř Čechů, jenž si v první půli začal budovat náskok, který dokázal uhájit až do konce.

Faerské ostrovy přetlačily Česko o pět branek

M20 EHF EURO 2024 | Faerské ostrovy – Česko 33:28 (17:12) | 18. 7. 2024
Rozhodčí:
 Zan Puksic – Miha Satler (oba Slovinsko)
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2
Vyloučení: 3:4. ČK: Ziskason (Faerské ostrovy)

Sestava a branky Faerských ostrovů: Lacok, Sivertsen – Mittún 10, Egholm 4, Heinason 4, Olsen 3, Seyer Hjaltason 2, Fríðriksson 2, Ziskason 2, Gaard 2, Hávardsson 2, B. Poulsen 1, Vedelsbøl 1, Johnsson, H. Poulsen, Højsted.

Sestava a branky Česka: Košťálek, Lavička – Duda 7, Pšenica 5, Kabátník 5, Erebai 4, Beneš 2, Flajsar 2, Jahoda 2, Honc 1, Hrubý, Matouš, Prašivka, Ogoun.

Češi od začátku tahali za delší konec a drželi si jednobrankový náskok, jenže po dvou zásazích soupeře se misky vah naklonily na stranu Faerských ostrovů. Kvůli třem trefám v řadě do sítě Česka od 22. minuty prohrával národní tým rázem 9:13 a až do poločasu nedokázal snížit, naopak Faerské ostrovy ještě o gól odskočily a odcházely do šaten s pětigólovým náskokem.

FOTO+TOP: Jan Gregoric / Rokometna zveza Slovenije

Po třech zásazích v řadě si soupeř po třinácti minutách druhé půle vypracoval až osmibrankové vedení, které však Češi postupně ukrajovali. V 53. minutě se dotáhli na rozdíl tří tref, jenže blíže se už nedokázali dostat. Faerské ostrovy gól po gólu hájily své vedení a v samotném závěru duelu ještě odskočily až na konečných 33:28.

Juniorská reprezentace končí ve skupině K na druhé pozici a v dalším duelu vyzve vítěze skupiny L, tedy Švýcarsko.