Itálie – Česko 33:35. Junioři vyhráli závěrečný duel na EURU a končí devatenáctí

20/07/2024 | reprezentace
Česká juniorka má za sebou poslední duel na letošním EURU. Po páteční prohře se Švýcarskem je v přímém souboji o devatenáctou pozici vyzvala Itálie. Na tu si ale naše reprezentace vyšlápla, porazila ji o dva góly a zakončila tak turnaj výhrou.

M20 EHF EURO 2024 | Itálie – Česko 33:35 (14:18) | 20. 7. 2024
Rozhodčí:
Davor Loncar – Zoran Loncar (obě CRO)
Sedmimetrové hody: 1/1–2/4
Vyloučení: 4:4

Sestava a branky Itálie: Maistrello, Riahi, Scarcelli – Gertgrasser 1, Rossi 2, Urban 2, Vagnoni 2, De Angelis 12, Wierer 2, Andreotta 1, Adamo, Zanon 2, Koltes, Manojlovic 8, Stojanovic 1, Speranza.

Sestava a branky Česka: Košťálek 1, Lavička – Erebai 3, Josef 5, Prašivka 2, Pšenica 7, Matouš 3, Kabátník 1, Beneš, Ogoun 1, Bláha, Duda 3, Hrubý 3, Honc 1, Flajsar 1, Jahoda 4.

Itálie se ujala vedení a hned z počátku se dostala do náskoku 3:0. To si ještě chvíli udržovala, Čechům se ale dařilo docela dobře stahovat. Zejména třemi góly snížili ze stavu 1:5 na 4:5. Vyrovnat se jim poprvé podařilo ve 20. minutě za stavu 9:9. Pak se oba týmy ještě chvíli přetahovaly, následovala česká pětibranková smršť, díky které se naše reprezentace poprvé dostala do vedení, a ještě si vytvořila skvělý náskok. Do kabiny v poločase tak odešla se čtyřbrankovým vedením.

Ve druhém poločase se Čechům podařilo hned náskok vylepšit na šest tref. Nad soupeřem tak byli stále o krok vpřed, díky čemuž nemuseli zbytečně riskovat a udržovali nasazené herní tempo. Nejvýraznější pasáž soupeře přišla v druhém poločase až v poslední pětiminutovce, kdy se začal českému týmu nebezpečně přibližovat, ten si ale svůj náskok pohlídal a vyhrál o dvě branky. Po výhře nad Itálií Češi berou konečnou devatenáctou pozici a zakončili turnaj vítězně.