Švýcarsko – Česko 39:33. Junioři si po porážce se Švýcary zahrají o konečné 19. místo

19/07/2024 | reprezentace
Čeští junioři na soupeře dlouho ztráceli, ale na začátku druhého poločasu zabrali a sami se dostali do až třígólového vedení. Švýcaři však na nepříznivý stav rychle zareagovali a otočili skóre znovu na svou stranu, a nakonec zvítězili 39:33. Národní tým si tak na EURU zahraje o konečné devatenácté místo.

Po otočce na začátku druhé půle soupeř rychle zareagoval

M20 EHF EURO 2024 | Švýcarsko – Česko 33:39 (16:15) | 19. 7. 2024
Rozhodčí:
 Gianna Stella Merisi – Andrea Alejandra Pepe (obě Itálie)
Sedmimetrové hody: 1/2 – 2/3
Vyloučení: 0:6

Sestava a branky Švýcarska: Seravalli, Kusnandar – Wolfisberg 7, Hadzic 7, Steenaerts 5, Sigrits 4, Schnyder 4, Romer 3, Wanner 3, Sarlos 2, Brülisauer 2, Lang 1, Baumann 1, Aellen, Karlen, Röttges.

Sestava a branky Česka: Košťálek, Lavička – Erebai 6, Josef 5, Prašivka 5, Pšenica 4, Matouš 3, Kabátník 3, Beneš 2, Ogoun 2, Bláha 2, Duda 1, Hrubý, Honc, Flajsar, Jahoda.

Po úvodní trefě Čechů zareagovali Švýcaři čtyřmi brankami v řadě. I když se národní tým znovu dotáhl na rozdíl jediného gólu za stavu 6:7, soupeř se prosadil třikrát za sebou a zase tím odskočil. Od té doby Švýcaři hlídali své vedení, v jednom momentu měli dokonce náskok pěti zásahů, jenže Češi těsně před koncem první půle předvedli čtyři branky po sobě, čímž snížili na 13:14. Jednobrankové manko vydrželo až do první sirény.

FOTO+TOP: Jan Gregoric / Rokometna zveza Slovenije

V první desetiminutovce druhého dějství diktoval tempo národní tým, který se rázem vyšvihl do vedení 21:18. Pětigólová série Švýcarů však zhatila nadějný stav a Češi museli opět dotahovat manko. Soupeř postupoval branku po brance a svědomitě hlídal vypracované vedení, které navíc navyšoval až do konečné podoby 39:33.

Češi si tak v posledním utkání na evropském šampionátu zahrají o devatenácté místo s poraženým z duelu Itálie proti Faerským ostrovům.