MOL Liga: Poruba v nadstavbě zaskočila Zoru a Plzeň v divoké přestřelce zdolala Zlín

20/04/2024 | soutěže
V 1. kole nadstavby MOL Ligy se přesnými zásahy rozhodně nešetřilo. Plzeň v přestřelce na domácí palubovce porazila Zlín 31:29 a Zora zase na Hané padla s hráčkami Poruby 29:33.

Plzeň zvládla koncovku utkání lépe

DHC Plzeň – Handball Club Zlín 31:29 (14:15) | 20. 4. 2024
Nejvíce branek: Schreibmeierová 10, Panošková 6, Fenclová 4 – Polomíková 7, Filípková 5, Gabrhelová 4
Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Jakub Uhlíř
Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2
Vyloučení: 5:5
Diváci: 106

Zlomové momenty: Plzeň vedla už 5:1, ale mezi 11. a 21. minutou jí přestala fungovat souhra v zakončení a rázem prohrávala 8:10. Rozhodující byla až pasáž od 41. minuty, kdy dokázaly domácí hráčky skórovat pětkrát s jediným přerušením soupeře, čímž se dostaly do dvoubrankového vedení, které následně držely až do konce.

Zajímavost zápasu: Západočešky pokračují na vítězné vlně. Z posledních šesti utkání v MOL Lize slavily výhru hned čtyřikrát.

Nejlepší střelkyně: Jednoznačně nejlepší střelkyní utkání byla domácí Simona Schreibmeierová, která se jako jediná dostala na dvoucifernou hranici vstřelených branek.

Co výsledek znamená: Plzeň se v tabulce vzdálila Porubě a Zlínu na rozdíl devíti bodů, zatímco smazala manko na Zoru na čtyři body.

Poruba překvapila v Olomouci

DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Poruba 29:33 (15:15) | 20. 4. 2024
Nejvíce branek: Malinová 8, Roupcová 4, A. Kubálková 3 – Dybalová 6, Farářová 6, Ka. Rajová 4
Rozhodčí: Fialová Kateřina – Sovová Marta
Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3
Vyloučení: 5:3
Diváci: 198

Zlomové momenty: Už po osmi minutách hry si hráčky Poruby vystřílely čtyřgólové vedení, jenže Zora znovu zabrala a stav utkání otočila ve svůj prospěch. Nakonec odcházely oba celky do šaten za nerozhodného stavu, který později platil i v 51. minutě. Koncovku však zvládly lépe hostující házenkářky, díky čemuž si z Hané odváží dva body.

Zajímavost zápasu: Poruba dokázala z posledních třinácti utkání zvítězit teprve podruhé. V předposledním kole základní části porazila v důležitém duelu Hodonín a na začátku nadstavby i Olomouc.

Nejlepší střelkyně: Nejvíce branek zapsala domácí Iva Malinová, která se prosadila celkově osmkrát, čtyřikrát z toho ze sedmiček.

Co výsledek znamená: Díky výhře se hráčky Poruby vyšvihly před Zlín na třetí místo nadstavbové skupiny. Zora zůstává s náskokem ze základní části stále první.

Pozápasové ohlasy:
Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc:
„Zápas byl naprostá katastrofa a stydím se za to, co jsme předvedly. Hráčky Poruby si zaslouží absolutorium za to, jak hrály, ty chtěly hrát, chtěly vyhrát a měly emoce, my nikoli.“

Jaroslav Hudeček, trenér TJ Sokol Poruba: „Tak z mého pohledu určitě radost, protože vyhrát v Olomouci je vždycky cenné, mají kvalitní celek a tohle utkání to potvrdilo, bylo neskutečně vyrovnané a rozhodovaly úplné maličkosti, myslím si, že trošičku i štěstí na naší straně, zachytaly nám obě dvě brankářky, tam byl začátek toho vítězného utkání. I obrana nebyla špatná, z toho pohledu jsem rád, že si zahrály všechny hráčky, protočily se, já jsem jim to slíbil, že dostanou více šancí, více prostoru a ony se toho chytly a dotáhly to do vítězného konce. Já jim za to moc děkuji a jen si přeju, aby si z toho odnesly to pozitivní, co je důležité do dalšího utkání.“

FOTO+TOP: Klára Sovová (DHK Zora Olomouc)