Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Play-out Chance Extraligy: Jičín si poradil se Strakonicemi a Kopřivnice na poslední chvíli vyválčila remízu s mamuty

30/03/2025 | soutěže
Play-out rozehrála Kopřivnice doma proti Maloměřicím. V utkání 1. kola několikrát vedla, přesto v samotném závěru musela dotahovat. Remízu 26:26 vystřelil dvě vteřiny před sirénou David Lefan. Nedělní zápas mezi Jičínem a Strakonicemi byl v režii Východočechů, kteří po výhře 33:28 zapisují do tabulky dva body.
Play-out Chance Extraligy: Jičín si poradil se Strakonicemi a Kopřivnice na poslední chvíli vyválčila remízu s mamuty

Jičín doma se Strakonicemi nezaváhal

HBC Medipoint Jičín – HBC Strakonice 1921 33:28 (18:15) | 30. 3. 2025
Nejvíce branek: Matouš 7, J. Dolejší 6, M. Hájek 6 – Bernhard 6, Němec 5, A. Nejdl 4
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Mojmír Valášek
Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/2
Vyloučení: 8:4
Diváci: 231

Zlomové momenty: Domácí se po čtyřech zásazích v řadě ujali už po čtyřech minutách hry vedení 5:2. V gólové přestřelce se Strakonice dokázaly na soupeře dotáhnout, avšak v koncovce úvodního poločasu Jičín znovu odskočil. Jihočeši srovnali krok ve 36. minutě, ale od té doby se Medipoint prosadil třikrát po sobě a vedení udržel až do samotného konce.

Zajímavost zápasu: Z jedenácti vzájemných utkání se Strakonicemi vítězí Jičín už podesáté.

Nejlepší střelec: Domácí barvy dotáhl za vítězstvím se sedmi trefami Filip Matouš. Jednou přitom proměnil také sedmimetrový hod.

Co výsledek znamená: Jičín ovládl svůj první duel v play-out a je ve vedení tabulky se 17 body. Strakonice zůstávají na šesti bodech poslední.

Pozápasové ohlasy:
Michal Zbíral, trenér HBC Strakonice 1921:
„Chtěli jsme v Jičíně získat body, ale bohužel to nevyšlo. Udělali jsme spoustu chyb. Měli jsme hodně neproměněných šancí, v obraně jsme kupili jednoduché chyby a to nás stálo vítězství. Bohužel to na domácí celek nestačilo a já mu gratuluji k vítězství.“

Ondřej Šulc, trenér HBC Medipoint Jičín: „Vítězství bylo trošku utahané z naší strany. Kluci si zaslouží určitě pochvalu za to, jak zápas zvládli gólově, ale stále tam bylo ještě hodně neproměněných šancí a technických chyb. Chtěl bych vyzdvihnout našeho brankáře Honzu Mičkeho, který měl spoustu zákroků a předvedl nejlepší výkon z celého týmu. Do play-out jdeme s jednoznačným cílem, a to takovým, že chceme urvat devátou příčku. Ačkoliv výkon proti Strakonicím příliš neodpovídal, chceme bodovat i v dalších zápasech.“


FOTO: Karolína Machalická (HBC Medipoint Jičín)

Lefan vystřelil Kopřivnici bod

KH ISMM Kopřivnice – SHC Maloměřice Brno 26:26 (12:11) | 28. 3. 2025
Nejvíce branek: Ošmera 5, Zbránek 5, Pelák 4 – Cibulec 7, Geist 6, Mucha 4
Rozhodčí: Petr Halada – Jan Kosmák
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2
Vyloučení: 5:3

Zlomové momenty: Zatímco se Majlont až do 8. minuty nedokázal prosadit, Kopřivnice si velmi rychle vystřílela čtyřgólové vedení. Po pětibrankové sérii hostů však bylo vyrovnáno a podobný scénář se opakoval i ve druhém dějství. Kopřivnice měla neustále navrch, jenže jedenáct sekund před sirénou poslal mamuty do vedení Cibulec, načež dvě vteřiny před koncem na domácí straně vyrovnal David Lefan.

Zajímavost zápasu: Kopřivnice má v posledních šesti domácích duelech bilanci tří remíz a tří porážek. Od začátku října přitom zvítězila na vlastní palubovce jen jednou.

Nejlepší střelec: Jakub Cibulec táhl Majlont se sedmi góly. Jeho trefa jedenáct sekund před sirénou nakonec stačila na bod.

Co výsledek znamená: Maloměřice odskočily posledním Strakonicím na rozdíl tří bodů, Kopřivnice se zase dotáhla na dva body za vedoucí Jičín.

Pozápasové ohlasy:
Jiří Mičola, trenér SHC Maloměřice Brno:
„Vstup do zápasu byl z naší strany špatný, ale tým ukázal charakter. Ztrátu jsme dokázali dohnat a v závěru ještě zabojovat o vyrovnání. Ten bod má pro nás velkou cenu, navíc z palubovky soupeře. Nesmíme ale usnout na vavřínech, čeká nás ještě pět utkání."

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: „V prvních dvaceti minutách prvního poločasu jsme hráli a dodrželi vše, co jsme si před zápasem řekli a nepustili jsme Maloměřice k ničemu. V posledních deseti minutách první půle jsme polevili a dostali se sami pod tlak. Ve druhém poločase jsme se opět dokázali dostat na dobrý výsledek a mysleli jsme si, že už to v klidu dohrajeme, ale opět jsme si to udělali těžké. Mrzí mě to a jsem opravdu naštvaný, protože uplynulý týden vypadal slušně a je to škoda. Řekli jsme si, že budeme bojovat až do konce a pro nás je bod málo. Je to samozřejmě lepší než prohrát, protože jsme nemuseli mít vůbec nic, kdyby David Lefan nedal v závěru branku, takže ve finále je to asi tak spravedlivé a mělo to tak být. Teď už se budeme soustředit na další souboje."


FOTO: Ivan Pilát (KH ISMM Kopřivnice)

Výsledky play-out:

1. kolo play-out:
KH ISMM Kopřivnice – SHC Maloměřice Brno 26:26 (12:11)
HBC Medipoint Jičín – HBC Strakonice 1921 33:28 (18:15)